• omegadış2a

  • laboratuvar

  • ofis

  • omega iç2

Tarihçemiz

1990 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2003 yılında unvan değişikliğine giden firmamız, günümüzde Omega Civata A.Ş. ismiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Son teknoloji ekipmanlarıyla 10.000 metrekarelik yeni üretim tesislerinde uzmanlığını her geçen gün geliştirip büyütmektedir. 80 kişilik personeliyle yıllık 10.000 ton üretim kapasitesine ulaşarak soğuk şekillendirme yöntemiyle özel ve standart bağlantı elemanları üretimi yapmaktadır. Üretimini yaptığı ürünlerin başında civatalar, vidalar, özel parçalar, perçinler, pimler, burçlar ve saplamalar gibi bağlantı elemanları yer almaktadır. Toplam üretiminin %60’ını özel imalat bağlantı elemanları oluşturmaktadır. Kameralı optik kontrol cihazlarının kontrolünde ürün kalitesi garantisi altına alınmaktadır. 2016 yılından beri otomotiv sektöründe sık kullanılan patentli Taptipe ürünlerinin lisanslı üreticisidir. Yurt içi ve yurt dışında sadece otomotiv değil, beyaz eşya, makine ve elektrik gibi birçok sektöre hizmet vermektedir. Omega Civata, Toplam Kalite Yönetim ilkesi ile çalışarak ürünlerini yurt dışında da kabul ettirmiş ve ihracatı ile ülkemizde döviz girdisi sağlamıştır. Gerekli kalite ve güvenlik belgelerine sahip olan firmamız, Avrupa ülkelerine yaptığı ihracatı devam ettirmektedir. Minimum hata ve maksimum kalite anlayışıyla üretilen ürünlerinin arkasındaki en büyük güç, Omega Civata’nın dinamik ve üretken kadrosudur. Teknoloji, tecrübe ve kalite odaklı üretim anlayışı ile geniş kitlelere ulaşıp sektöründe öncü kuruluş olmayı hedeflemektedir.

Çalıştığımız Alanlar

  • Otomotiv grubunda Ford – Otosan, Tofaş – Fiat, Renault, Isuzu, Otokar, ana sanayilerin oem üreticileri ve yan sanayileri
  • Beyaz eşya grubunda Arçelik, BSH Profilo, Vestel, ana sanayilerin oem üreticileri ve yan sanayileri
  • Ayrıca Makine,Elektrik, Kimya, Plastik, gibi birçok sektöre direk yada toptancı piyasaları vasıtasıyla malzeme tedariki yapmaktayız.
17655_NpAdvHover

Otomotiv Sektörü

beyaz-esya-sektoru-712x320

Beyaz Eşya Sektörü

slide

Makine Sektörü

Plastik-B1

Plastik Sektörü

Yıl Sektör Tecrübesi

Ton Aylık Üretim

Personel

Entegre Yönetim Sistemi Politikamız
OMEGA CİVATA LTD. olarak;

Her zaman müşteri beklentilerini dikkate alacak, en yüksek kalite seviyesine sahip ürünleri, en uygun maliyet ile üretip, istenen zamanda müşterilerimize sunacağız. Bu hedefi başarabilmek için her bir iş sürecimizi, sürekli olarak kontrol edip geliştireceğiz.

Biz, başarının, ekip çalışması ile sağlanabileceğinin farkındayız. Bu sebeple, personelimizi sürekli geliştirecek ve geliştirme çalışmalarına katılım için en uygun ortamları sağlayacağız.

Çalışmalarımızı sürdürürken, ülkemizdeki yasal mevduata uygunluğumuzu sürekli olarak kontrol edeceğiz. İş sağlığı ve güvenliği ile çevre yönetimi konusunda mevcut yasal yükümlülüklerin ötesinde, insana ve çevreye verdiğimiz değerin ispatı olarak, bir adım önde olmamızı sağlayan çalışmalara ağırlık vereceğiz.

İnsanı ve çevreyi koruma çalışmalarımızda, “ISO 14001” ve “OHSAS 18001” standartlarını rehber kabul edip, tüm uygulamaların firmamızdaki her bir iş sürecine yansıtılmasını sağlayacağız.

Çevre ile iş sağlığı ve güvenliği risklerimizi sürekli olarak değerlendirip, minimum risk seviyesinde çalışabilmek için tüm çalışanlar olarak sürekli geliştirme fırsatlarını kollayacağız.

İdeal kalite, iş sağlığı ve güvenliği ile çevre yönetimi sayesinde, güvenli ve temiz bir çalışma ortamında, en kaliteli ürünleri üreterek sektörümüzün ve ülkemizin gurur kaynağı olacağız.